اخبار

مراسم تجلیل از خلبانان کمیته ورزشهای هوایی استان قزوین برگزار شد

 

مراسم تجلیل از خلبانان کمیته ورزشهای هوایی استان قزوین برگزار شد

 

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین:

ورزش های هوایی رشته ای جذاب و مفرح است

 

 

به گزارش خبرنگار برنا در قزوین؛ محمد مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در آیین تقدیر از خلبانان فعال کمیته ورزش های هوایی که زیرمجموعه هیأت انجمن های ورزشی هستند، گفت: رشته های زیرمجموعه هیأت انجمن های ورزشی، رشته های پرطرفداری هستند که می بایست با اطلاع رسانی مناسب مردم به ویژه جوانان را با آن ها آشنا کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود:رشته هایی نظیر سپک تاکرا، ورزش های هوایی و... از جمله مواردی هستند که جوانان با علاقه و توجه خاصی آن ها را دنبال می کنند و در صورت فراهم کردن شرایط مورد نیاز این رشته ها می توان ورزشکاران زیادی را جذب کرد.

این مقام مسوول با اشاره به عملکرد هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین، گفت: متاسفانه کمبود منابع مالی باعث شده تا کمتر بتوانیم در بحث بودجه به هیأت کمک کنیم اما این هیأت با وجود این مشکلات تمام تلاش خود را برای سرپا نگه داشتن رشته های زیر مجموعه اش به کار گرفته است. 

 

رئیس هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین:

توسعه فعالیت های هیأت در دستور کار ما قرار دارد

 

 

مرتضی ململی رییس هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین در حاشیه مراسم تجلیل از خلبانان کمیته ورزش های هوایی زیرمجموعه هیات انجمن های ورزشی استان، اظهار داشت: هیأت انجمن های ورزشی استان با برنامه ریزی های که صورت داده شرایط را برای فعالیت 10رشته از مجموعه 15 رشته انجمن های ورزشی را در سطح استان قزوین فراهم کرده است.

رییس هیأت انجمن های ورزشی استان افزود: در صورتی که امکانات سخت افزاری مورد نیاز رشته هایی نظیر جت اسکی فراهم شود، می توان زمینه فعال شدن رشته های بیشتری را ایجاد کرد.

ململی به برنامه های آموزشی این هیات اشاره کرد و گفت: برنامه های آموزشی به صورت مستمر در رشته های مختلف هیات انجام می شود و این موضوع ثمرات ارزشمندی را برای مجموعه انجمن های ورزشی استان به ارمغان آورده است.

این مقام مسوول تصریح کرد: فاطمه نوری ورزشکار پاراگلایدر استان قزوین در جریان مسابقات قهرمانی کشور موفق شد، عنوان قهرمانی رشته هدف‌زنی را تصاحب کند .

وی افزود:‌ عنوان قهرمانی این بانو در جریان مسابقات پاراگلایدر قهرمانی کشور از آنجا ارزشمند تلقی می‌شود که برای نخستین‌بار یک ورزشکار قزوینی در سطح بانوان موفق شد، عنوان قهرمانی کشور را به دست آورد.

 

رئیس کمیته ورزش های هوایی استان قزوین:

به حمایت معنوی مسئولین ورزش استان نیازمندیم

 

 

سید صفا الدین هاشمیان رییس کمیته ورزش های هوایی استان قزوین ،ضمن ارائه گزارشی از عملکرد چند ساله ورزش های هوایی در استان اظهار داشت: آغاز فعالیت خلبانان پاراگلایدر قزوین به سال 1376 بر می گردد که با توجه به عدم امکانات و بستر مناسب در قزوین رشد چندانی نداشت.

وی گفت از زمان تشکیل فدراسیون انجمن های ورزشی و انتقال انجمن ورزش های هوایی از فدراسیون کوهنوردی به این مجموعه ، از سال 1389 این ورزش در استان قزوین قوت گرفت و تاکنون با برگزاری پنج دوره کلاس خلبانی پاراگلایدر در بخش آقایان و بانوان بیش از 60 خلبان دارای گواهینامه از انجمن ورزشهای هوایی کشور در قزوین فعال می باشند.

هاشمیان افزود: عدم وجود مربی رسمی از دغدغه های کمیته ورزش های هوایی استان است و اظهار امیدواری کرد که با رویکرد جدید انجمن ورزش های هوایی امیدواریم در سال آینده شاهد تربیت مربی در استان باشیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: استان قزوین پتانسیل مناسبی برای ورزش های هوایی از جمله پاراگلایدر و پاراموتور دارد و عنوان کرد با توجه به نوپا بودن این ورزش در قزوین خواستار حمایت معنوی مسئولین هستیم.

هاشمیان در پایان گفت: در صورت تأمین منابع مالی کمیته ورزش های هوایی استان قزوین آمادگی برگزاری رقابت های قهرمانی کشور در قزوین را دارد.

 

در پایان مراسم اهداء گواهینامه های خلبانان پاراگلایدر و پاراموتور انجام شد

 

مرتضی ململی رییس هیأت انجمن های ورزشی استان قزوین در پایان مراسم گزارشی از برگزاری دوره های آموزشی خلبانی پاراگلایدر در استان ارائه کرد.

وی گفت: در سال 1393 کمیته ورزش های هوایی این هیأت موفق به برگزاری کلاس های خلبانی پاراگلایدر و پاراموتور در سطح مبتدی ، نوآموز و متوسطه با حضور 20 خلبان شده است که تمامی آنها موفق به دریافت گواهینامه خلبانی از انجمن ورزش های هوایی کشور شده اند.

مرتضی ململی از برگزاری یک دوره کلاس امنیت پرواز SIV در کشور ترکیه خبر داد و عنوان کرد 5 نفر از خلبانان این هیأت در شهریور ماه سالجاری موفق به گذراندن این دوره دشوار در سایت پروازی الودنیز کشور ترکیه شده اند.