اخبار

اولین جلسه راهبردی ورزش های هوایی قزوین در سال 94 برگزار شد

 

 اولین جلسه راهبردی ورزش های هوایی قزوین در سال 94 برگزار شد

 

 

مسئول کمیته ورزش ها هوایی استان قزوین از اولین جلسه راهبردی کمیته ورزش های هوایی استان قزوین در سال 1394 در تاریخ 8/2/94 با حضور مسئولین هیأت انجمن های ورزشی و خلبانان این استان خبر داد.

صفا هاشمیان در گفتگو با پایگاه خبری پرواز آزاد افزود: هدف از برگزاری این جلسه بررسی عملکرد سال 93 ، بررسی و تدوین تقویم ورزشی سال 94 ، روند ثبت و کارشناسی سایت های پروازی جدید ، نحوه عضویت اعضاء ، بررسی نقاط ضعف و قوت کمیته و وضعیت آموزشی خلبانان پاراگلایدر در سطوح مختلف بود.
این مسئول در نخستین جلسه راهبردی کمیته ی این استان به گزارش عملکرد کامل از برنامه های اجرا شده در سال 93 پرداخت.
در ادامه برنامه های پیشنهادی تقویم ورزشی سال 94 در جلسه مطرح گردید و در صورت تأمین بودجه جهت اجرایی شدن ابلاغ گردید. ( تقویم ورزشی در دو نیمسال ، شش ماهه اول و دوم تدوین شد).
هاشمیان پیرامون نحوه عضویت خلبانان استان در مجموعه کمیته ورزش های هوایی مواردی را مطرح کرد.
در پایان وضعیت آموزشی خلبانان سطوح مختلف مبتدی تا پیشرفته در قزوین بررسی شد و حاضرین نظرات خود را عنوان نمودند. عمده موارد ذکر شده درخصوص عدم وجود مربی بومی در قزوین و مشکلات حضور مربی رسمی انجمن در قزوین بود.
داریوش مرادی دبیر هیأت انجمن های ورزشی استان مواردی به شرح ذیل مطرح نمودند:
عضویت یک نفر از کمیته ورزش های هوایی در شورای سیاست گذاری هیأت – موفق بودن سایت اینترنتی کمیته ، استفاده از مربیان سطح بالا در قزوین – احترام و رعایت حقوق ورزشکاران و پیشکسوتان.
دکتر مرتضی ململی رئیس هیأت انجمن های ورزشی صحبت های خود را به شرح ذیل ایراد نمودند:
وضعیت سایت های پروازی ثبت شده و ساماندهی آنها – مشکلات مالی هیأت و رسیدگی به 15 رشته ورزشی تحت پوشش – احترام پیشکسوت و حفظ حرمت ها و ارزش های اخلاقی در جامعه پروازی.
دکتر ململی در ادامه به مراحل ثبت سایت پروازی جدید استان در منطقه الموت غربی اشاره کرد و محدودیت های حال حاضر این سایت را بلحاظ امنیتی مطرح نمود و ابزار امیدواری کرد که بزودی این سایت جهت استفاده عموم خلبانان به بهره برداری می رسد.
در پایان جلسه خلبانان نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون رشد و پیشرفت ورزش های هوایی مطرح نمودند.
جلسه در ساعت 22:15 را صلوات بر محمد آل محمد به پایان رسید.